Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Nirvana Yayınları > Visual C# 2005
Visual C# 2005
Künye
ISBN: 9789758878185
Yazar Adı: Abdullah Zengin
Yayıncı: Nirvana Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16
Boy (cm): 24
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 590
Baskı Sayısı: 1

Visual C# 2005

Nirvana Yayınları

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 40,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 32,00 TL
Kazancınız: 8,00 TL
Kazanacağınız Puan: 64
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
1990lı yıllarda Sun firmasının geliştirdiği Java, yazılım dünyasına çok önemli özellikler getirmişti. Nesne Tabanlı Programlamaya getirdiği yenilikler, multithread, platform bağımsızlık bunlardan sadece bir kaçı... Microsoft da Javayı kendi Windows ortamında kullanabilmek amacıyla Visual J++ ı geliştirdi. Ancak Sun firmasının Java üzerindeki haklarından dolayı bunu çok geliştiremediler. Microsoft bu çalışmalarını yarıda kesmedi ve 2000 yılında ilk kez C# programlama dilini ortaya çıkardı.

C# dili birçok özelliğini C/C++ dillerinden almıştır. Bunlara ek olarak garbage collector, reflection gibi bazı nesne tabanlı programalam özellikleri oluşturulurken Java dili örnek alınmıştır. Zaten Java dili ile uğraşmış birisi C# dilinde yazılmış bir koda ilk baktığında genelde Aa aynı Java der.

.Net Platformu gerek dillerinin gücü gerekse Visual Studio.Net geliştirme ortamıyla bir çok yenilik ve özelliği biz yazılımcılara sundu. Artık yazılımlar daha hızlı ve etkili şekilde geliştirilebilmektedir. Özellikle VS.Net 2005 bir önceki veriyonu VS.Net 2003e göre bir çok yeni özelliğe sahip. ASP.NET konusundaki yenilikleri daha fazla olmakla birlikte bu kitapta özellikle Windows Formları üzerinde durulmuştur.

Kitap içerisinde bazı İngilizce ifadelerin Türkçe karşılıklarının kullanılmadığını göreceksiniz. Bu kitabı yazmaktaki amacım literatüre yeni kelimeler kazandırmaktan öte sizlerin Windows Formları geliştirmenize yardımcı olmak ve C# programlama dilinin özelliklerini ve kullanımını göstermektir. Bu nedenle kullandığım bazı Türkçe ifadelerin orjinal İngilizce terimlerin tam karşılığı olmayabilir. Sizlere tavsiyem bu ifadelerin orjinal İngilizcesini öğrenmenizdir. İngilizce bir metni okuyup anlayabilecek kadar İngilizce bilmiyorsanız bir an önce bu dile hakim olmanızı tavsiye ederim.

Yazılım sektöründeki bir çok uygulama gibi .Net platfomunda da İngilizce hakim dildir. Kaynakların dili, sınavların dili, arayüzün dili ve uzmanların dili hep İngilizcedir. Eğer bu dile hakim değilseniz ileride güçlük çekeceğinizi söyleyebilirim.

Bilmeniz gereken ikinci nokta ise SQL sorgulama dilidir. Bir çok kurumsal çözüm mutlaka veritabanını kullanmaktadır. Bu çözümleri içerisindeki yazılımlar da SQL sorgulama dilini kendi programlama dilleri ile birlikte kullanmaktadır. Bu kitabın ADO.NET bölümünü çalışmadan önce mutlaka SQL sorgulama dilinin temellerini öğreniniz.

Kitapta Yer Alan Bazı Konular

Nesne Tabanlı Programlama

Windows Formları

Sürükle ve Bırak

Belge Yazdırma

Ado.Net

Graphical Device Interface (GDI+)

Multiple Document Interface (MDI)

Input/Output

Multithread

Windows Servisleri

Crystal Reports

İstisnalar (Exceptions)

Kolleksiyonlar (Collections)

Registry

Kurulum Dosyası Oluşturma

Başa Dön