Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Orhun Yayınevi > Şiir Gülnihal'i Yazdı
Şiir Gülnihal'i Yazdı
Künye
ISBN: 9786058734180
Yazar Adı: Nihal Mirdoğan
Yayıncı: Orhun Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 12
Boy (cm): 19
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 230

Şiir Gülnihal'i Yazdı

Orhun Yayınevi

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 20,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 16,00 TL
Kazancınız: 4,00 TL
Kazanacağınız Puan: 32
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
"DÜNYANIN EFENDİSİ TÜRKLER,
TARİHİN YANILMAZ VİCDANIDIR"

Bana "kimsin" diye sormayın ben zaten "Sen"im. Kapınızı çaldığımda bana "Kim o" demeyin, lütfen gökyüzüne bakın; "İdealler yıldızlar gibidir. Onlara belki ulaşamazsınız ama bakarak yönünüzü tayin edebilirsiniz." (Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ)
Ve biraz daha başınızı yüksek tutun; "Eğitimdir ki; bir milleti, hür, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti köleliğe ve sefalete sürükler." (Başbuğ M. Kemâl ATATÜRK, Samsun 22 Eylül 1924)
İşte Nihâl Mirdoğan budur. Yaşamını da, şiirlerinde bulacağınıza eminim. Çünkü; şiir onun için bir yaşam biçimidir. Su gibi, ekmek gibi...
Gençler! Mirdoğan, sizlere sesleniyor. Elbette, cahil bırakılmış bir toplum ezilmeye mahkûmdur. Türk Milletinin en büyük eksiği okuma alışkanlığının olmamasıdır. Öncelikle ne okuyacağınıza karar veriniz. Unutmayınız ki; "Türk Milletinin ülküsü, varlığını yüceltmek" olmalıdır. Demek ki; varlığımıza, dünya ile ilgili tüm bilgileri de katarak, Türk örf ve adetlerimizi ihlâl etmeden değerlerimiz içinde, varlığımızı değerlendirmemiz gerekiyor. Biz Türk'ler, muazzam bir kültür ve medeniyetin temsilcileriyiz.
Velhâsıl, Türk milletinin ruhunu, şiirin büyüsü ile tarihini, ideâllerini izah eden kelime hazinenizi zenginleştirin ve şiir okumayı sevin. Tarihi yaratan da bilgidir. Kültürel, tarihî, dinî v.b. olguları sahiplenmezsek tarih ne yapsın? Tekerrür eder durur. Günümüzün meselelerini çözmek için tarihe tekrar anlam kazandırmak gerekiyor. Tarihimizin de beslenmeye ihtiyacı vardır. Şiirin büyüsünü, ritmini yakalarsanız, umarım, bu kitab size bir başlangıç olabilir. Çünkü Türk şiiri, en eski edebiyat türüdür. Şiir; Türkçe dilimizle sunduğumuz söz sanatıdır, vezinli sözdür.
Milletimiz hasletlerine(özelliklerine) tercüman olmuş, lâik demokratik, milli devlet prensiplerini, milletiyle, vatan topraklarının bütünlüğünü esas almış Azraille tanışık kavmin evlatlarıyız, on sekiz bin âleme erce anlatmalıyız.
Ve Mirdoğan, birkaç cümle ile kendisini anlatsın.
Makedonya-Üsküp'ten Türkiye'ye göç etmiş bir ailenin kızı olan Nihal Mirdugan (Mirdoğan); 1.10.1960 yılında İstanbul'da doğdu. Yeşilköy 50.Yıl Lisesi ve İst. Ünv. Ed. Fakültesi eğitiminden sonra Edebiyatı ve şiiri; lise ve Üniversite yıllarından bugüne dek devam ettirmiş ve 1. kitabı "Şiir Fırtınası" ismi ile basılmıştır. 2009 senesinde internette kurmuş olduğu "Şiir Fırtınası" Edebiyat sitesi ve radyosuna milliyetçi şairlerle birlikte şiirlerini yazar. Gülnihâl mahlası ile Türk milliyetçiliğini düstûr edinmiş Ülkücü anlayışın, mebsubiyet şuuru ile buluşan milli kültürümüzün devamlılığı prensipleriyle yaşamış olan yüreği ve beyni ile yarışan kalemini; 2. kitabı "ŞİİR GÜLNİHÂL'İ YAZDI" ismi ile okuyucularına sunmuştur. Şiirlerini kitab hâline getiren Orhun Yayınevi-Dursun Yelken Bey'e teşekkür eder, hayırlara vesile olsun der.
Selâm ve Saygılar.
Nihal MİRDOĞAN

Başa Dön