Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Karbon Kitaplar > Küreselleşme Ve Yönlendirilen Tüketim
Küreselleşme Ve Yönlendirilen Tüketim
Künye
ISBN: 9786059489744
Yazar Adı: Ceyhun Konak
Yayıncı: Karbon Kitaplar
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 13,5
Boy (cm): 19,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 175

Küreselleşme Ve Yönlendirilen Tüketim

Karbon Kitaplar

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 15,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 12,00 TL
Kazancınız: 3,00 TL
Kazanacağınız Puan: 24
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
631 Sayılı Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu İle Neler Değişti?
Önsöz
Son yıllarda dünyada ve ülkemizde faktoring ve finansman şirketlerini de kapsayan yeni bir finansal kiralama kanunu hazırlanmasını ve uygulanmasını gerektirecek ölçüde önemli gelişmeler meydana gelmiştir. Küreselleşmeyle birlikte Dünya Ticaret Örgütü kurulmuş, ekonomik açıdan güçlü olan Avrupa Birliği uluslarüstü bir yapıya bürünmüştür. 1985 yılından beri yürürlükte bulunan 3226 Finansal Kiralama Kanunu ve 1983 yılından beri yürürlükte bulunan 90 sayılı Ödünç Para Verme îşleri Hakkında Kanun Hükmüne Kararname ile düzenlenmiş olan bu alanla ilgili düzenlemeler değişen ekonomik gelişmeler karşısında ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalmıştır. Uluslararası ekonomik gelişmelerin artması dünya düzeniyle uyumlu ticari hayatı kolaylaştırıcı bir kanunu gerektirmiştir. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu yürürlüğe girmiş ve finans ve sermaye piyasası başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde ticari hayatı kolaylaştırıcı hükümler kabul edilmiştir. Bu gelişmelere paralel olarak finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılayan yasal düzenlemeler kapsamında faaliyet göstermelerini ve kuruluş ve faaliyetlerinin tek bir çatı altında düzenlenmesini sağlamak amacıyla 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu yürürlüğe girmiştir. 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu gerek cezai hükümler içermesi gerekse de bağımsız denetim öngörmesi başta olmak üzere 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa hakim genel prensip doğrultusunda hazırlanmıştır.
Ticari hayatı yakından ilgilendiren ve uygulamada ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan bu Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte oluşabilecek sorulara cevap vermek adına "6361 Sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu İle Neler Değişti? adlı çalışma hazırlanmıştır. Çalışmamız, mevzuatın tamamını açıklamak ve temel esaslar ve değişiklikler ile ilgili bilgi vermek amacını taşımaktadır.
Bu çerçevede hazırlanmış olan çalışmanın tüm uygulayıcılara ve yatırımcılara yardımcı olmasını ümit ediyorum.
Kitabı siz okuyuculara ulaştıran Seçkin Yayınevi sahibi Ko-ray Seçkine, editör Mutlu Dinçe, editör yardımcısı Dilek Pala Kayaya sayfa tasarımını gerçekleştiren Ömar Candana, kapak tasarımım gerçekleştiren İsmail Çama ve tüm Seçkin Yayınevi çalışanlarına teşekkür ederim.
Nişantaşı, 2015 Tayfun Ercan
av.tayfunercan@hotmail.com

Başa Dön