Yeni Üye | Üye Girişi | Sipariş Takibi | Favorilerim | Yardım | Bize Ulaşın | Şifremi Unuttum | Bayi Girişi | Blog
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Mirac Yayınları > Eyseru't-Tefasir (10 Cilt, 1. Hamur, Büyük Boy)
Eyseru't-Tefasir (10 Cilt, 1. Hamur, Büyük Boy)

Eyseru't-Tefasir (10 Cilt, 1. Hamur, Büyük Boy)

Mirac Yayınları
Adet:  
Seçtiğiniz adet sepete eklenecektir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
%33 İndirim
Kitapbulan Fiyatı: 402 TL
Etiket Fiyatı: 600 TL
Kazancınız: 198,00 TL
Kazanacağınız Puan: 804
Twitter Facebook Google + Tumblr More
Ürün Açıklaması

Mescid-i Nebevi-i şerif Vaizi Ebubekir Cabir El Cazairi'nin hazırladığı tefsirin, Ziya Eryılmaz,Vahdettin İnce, Salih Uçan, Ahmet Özdemir, Ali keleş ve Ahmet Varol'dan oluşan heyet tarafından tercümesi yapılmış.


Tefsirin en önemli özelliği güncel olması ve günümüz şartlarına uygun bir şekilde hazırlanmış olması. İkinci noktada ise;halen yaşamakta olan ve İslam toplumunun problemleri ile iç içe olan bir alim tarafından yazılmış olmasıdır.dolayısıyla ihtiyaçlarımıza cevap verme özelliğine sahiptir. Mirac Yayınları'ndan çıkan 10 ciltlik tefsir, önce ayetlerin orijinalini veriyor, arkasından bu ayetlerin Türkçe anlamını okuyucuya sunuyor. Daha sonra sözlük bölümünde ayetlerde geçen belli başlı kelime ve deyimlerin manalarını açıklıyor.Bunun ardından ayetlerin genel olarak izah edilmelerini açıklama bölümünde veriyor. En sonunda da bu bölümdeki ayetlerden elde edilen ölçüleri sonuç bölümünde maddeler halinde sıralıyor. Tefsir bu şekliyle gerçekten de okuyucu tarafından çok kolay anlaşılır bir hale gelmiş oluyor. Kısacası, halktan herkesin anlayabileceği bir tefsir: Eyseru't- Tefasir.


Yazar Cezairi'nin kendi dilinden kitabı yazma serüveni: (.....) Yüce Allah'tan bu tefsiri benden rızasına uygun olarak kabul etmesini, O?nu tanımayı arzu ederek okuyan bütün Müslümanlara da bu tefsirden istifade etmesini, nasip etmesini diliyorum. Müslüman evlerinden hiç birisi hariç olmamak üzere, kadın-erkek müslümanda olmasını arzu ettiğim bu tefsirin özellikleri şunlardır:


1- Ne tatsızlık verici şekilde çok kısa yazılmış, ne de sıkıntı verecek kadar uzatılmıştır. İkisi arasında bir yol takip edilmiştir.


2- Akide konusunda Cenab-ı Hakk'ın isimleri ve sıfatları meselesinde Sahabe ve Tabiin'in yoluna uyulmuştur.


3- Fıkhi hükümlerde dört mezhebin dışına çıkılmamaya riayet edilmiştir.


4- Olay ister doğru olsun ister olmasın tefsirde israiliyata yer verilmemiştir.


5- Tefsiri ihtilaflar zikredilmemiştir.


6- Ayetin manasında müfessirin ihtilaf ettiği yerlerde İbn-i Cerir et Taberi'nin tefsirindeki görüş tercih edilmiştir.


7- Tefsirde gramer, belagat ve Arap şiir ve yazılarından bir takım delillerin Zikrine yer verilmemiştir.


8- Kıraat çeşitleri arzedilmemiş, ancak ayetin manasının açıklanması, bu kıraat çeşidinin zikrini zaruri kılıyorsa bu takdirde nadiren bazı kıraatler belirtilmiştir. Hadisi-i Şeriflere gelince; sadece sahih ve hasen olanlarda sınırlı kalıp, diğerleri alınmamıştır. Onun içinde hadislerin kaynakları ayrıca belirtilmemiştir. Yalnız bazı hadislerin kaynakları yazılmıştır.


9- Tefsirde ayetler hakkında ileri sürülen görüşlerin hepsi zikredilmemiştir.Bu görüşler çok olmuş olsa bile.


10- Allah'ın Kitabı'nı okumak öğrenmek ve onunla amel etmenin Müslümanlara kolay olmasını arzu ederek bu tefsirin sıraladığım özelliklerde olmasına riayet ettim. Zihinleri karıştırabilecek her şeyden ari ve saf olarak yazdım. Yine amelden yüz çevirtip mücadele ve münakaşalara sevk edebilecek şeylere de bu tefsirde yer vermedim.İşte bunun için tefsiri muntazam dersler şeklinde düzenledim.Bazen bir ayeti ders olarak tayin ettim ve kelimeleri açıkladıktan sonra manasını açıkladım.Daha sonra da inanç ve amel bakımından ayetten elde edilen sonuçları zikrettim.


Mübarek Ramazan-ı Şerif ayında tefsir okumanın ne kadar önemli bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu doğrultudan hareketle; Eyserü't-Tefasir'i okuyalım okutalım.

Ürün Detayı
ISBN: 3990000030458
Yayıncı: Mirac Yayınları
Yazar: Ebubekir El-Cezairi
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 512
Ağırlık (gram): 512.00
Cilt: Ciltli
En (cm): 17.00
Boy (cm): 27.00
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Arka Kapak Yazısı:

Başa Dön