Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Çamlıca Basım Yayın > 1734-1735 Osmanlı-İran Savaşı Mühimme Defteri
1734-1735 Osmanlı-İran Savaşı Mühimme Defteri
Künye
ISBN: 9786054421930
Yazar Adı: Kemal Erkan
Yayıncı: Çamlıca Basım Yayın
Dil: Türkçe
Cilt: Ciltli
En (cm): 17,5
Boy (cm): 24,5
Kağıt Cinsi: Avrupa Okuma Kağıdı
Sayfa Sayısı: 384
Baskı Sayısı: 1

1734-1735 Osmanlı-İran Savaşı Mühimme Defteri

Çamlıca Basım Yayın

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 24,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 19,20 TL
Kazancınız: 4,80 TL
Kazanacağınız Puan: 38
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Osmanlı Devletinin karar mercii olan Dîvân-ı Hümâyûnda verilen hükümlerin kaydedildiği mühimme defterleri, merkez ve taşra teşkilatına dair çok önemli bilgiler ihtiva eder. Bir sefere çıkılırken, o mevki ile alakalı defterlerin beraber götürüldüğü, sefer zamanı da meselelerin görüşülüp karara bağlandığı ve bunların kayıtlarının tutulduğu göz önünde bulundurulursa, işin ehemmiyeti biraz daha iyi anlaşılır.

Osmanlı tarihinin ana kaynaklarından olan bu defterlerin araştırmacıların hizmetine sunulması için çalışmalar yapılmaktadır. Araştırmacılar bu sayede, ilgilendikleri dönemin defterlerine kolaylıkla ulaşabilmekte ve bunlardan rahat bir şekilde istifade etmektedirler.
İşte, tamamına yakını Osmanlı Arşivinde bulunan diğerlerinin aksine, Köprülü Kütüphanesi kitapları arasında yer alan 1734-1735 tarihli bu sefer mühimmesi de mezkur hizmeti en iyi verebilmek üzere ve istifadesi en kolay olacak şekilde incelenmeye çalışıldı.
Konuyla ilgili çalışmalarda bu defterden kaynak olarak istifade edilememiş olması, eserin değerini bir kat daha artırmaktadır. Diğer taraftan bu kaynak eserin, Osmanlının mükemmel sefer organizasyonuna dair birçok tafsilat ihtiva ettiğini de belirtmek icap eder.

Başa Dön