Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Adalet Yayınevi > Örgütlü Suçlar
Örgütlü Suçlar
Künye
ISBN: 9786053001591
Yazar Adı: Ahmet Hartavi
Yayıncı: Adalet Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 15,5
Boy (cm): 23,5
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 157

Örgütlü Suçlar

Adalet Yayınevi

%10 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 38,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 34,20 TL
Kazancınız: 3,80 TL
Kazanacağınız Puan: 68
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Bilindiği üzere kimi dönemlerde devleti yönetenlerde oluşan zaafiyet sonucu sosyal ve ekonomik düzeninin yozlaşması ile birlikte yasadışı oluşumlarda buna paralel olarak gündeme gelmektedir. Söz konusu yasadışı oluşumlar, kendilerinin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde gerek ulusal, gerekse uluslar arası ilişkiler içerisinde bulunarak kurallarını kendileri kurmakta, zaman zaman gruplar arasındaki çıkar çatışması nedeni ile birbirlerini etkisizleştirme çabasına girmekte ve bunun sonucunda topluma salmış oldukları büyük psikolojik korku ve baskı nedeniyle toplumun moral varlığını bozmaktadırlar.

Öyle suçlar vardır ki, parlaklıkları, sayıları ve aşırılıklarıyle, masum ve hatta şerefli olurlar; o yüzden devlet malını çalmaya beceriklilik, haksız yere ülkeler gasp etmeye de fetih derler
Rochefoucauld İki yıl önce ölen Mario Puzzo'nun, BABA adlı romanını okumayanımız ve filmini izlemeyenimiz yoktur. Baba adlı film, zavallı bir adamın, kızını kaçırıp ırzına geçen ve güzel yüzünü kırık şişe ile parçalayıp bakılamaz duruma getiren meşin ceketlileri mafya lideri, Babaya yakınması ile başlar. Ellerini önünde kavuşturan adam Babanın önünde koşuyor: Kızımı o hale getiren gençlere yargıç üçer yıl hapis cezası verdi, sonra da cezalarını tecil etti. Alaycı bakışlarını görmeliydiniz. Babanın Benden ne istiyorsun? sorusuna mahkemenin verdiği ceza ile tatmin olamayan adamın yanıtı şudur. Senden adalet istemeye geldim, öldürt onları! Mafya lideri biraz daha adil olacak ki ilginç bir yanıt verir: Senin kızın yaşıyor. Adamın yanıtı ise daha ilginçtir. Sanki yaşadığı toplumun isteğini yansıtıyor: Öyleyse onları da o hale getirt, sen bizim babamızsın. Baba sözünü tutar ve meşin ceketlilerin bacaklarını kırdırır.
Sinemaya uyarlanan ve Baba rolündeki Marlon Brando'nun oynadığı filmin bu bölümünde geçen konuşmalar, Ortadoğu da ki çoğu ülkenin gerçeğini sergiliyor sanki.
Babanın Adaleti.

Bu kitapta, her şeye rağmen adaletin tecelli etmesi için olması gerekenleri anlatmaya çalıştık. Kitabın kusursuzluk ve eksiksizlik iddiası yoktur. Çalışmada diğer uygulayıcıların karşılaşılabilecekleri sorunlarda, onlara yardımcı olma gayesi güdülmüştür. Bu kitap karşılaşılan hukuki sorunlardan şikayet yerine bir mum yakma çabasıdır. Olabilecek yanlışlıklar ve eksiklikler nedeni ile tüm okuyucuların engin ve hoşgörüsüne sığınır yapacağınız eleştiri ve öneriler sonucu yakacağımız yeni mumlarla aydınlığa daha çabuk varacağımıza inanıyorum.

Bu vesileyle, kitabımın ikinci baskısını yapıyor olmamdan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade ederim. Yapılacak katkı ve eleştirilerin çalışmayı zenginleştireceğine olan inancımı belirtmek isterim.

Başa Dön