Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Fecr Yayınları > İslam Hukukunda Diplomatik Temsil
İslam Hukukunda Diplomatik Temsil
Künye
ISBN: 9786059652391
Yazar Adı: Ali Aslan Topçuoğlu
Yayıncı: Fecr Yayınları
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 13,5
Boy (cm): 21
Kağıt Cinsi: 2.Hamur
Sayfa Sayısı: 368

İslam Hukukunda Diplomatik Temsil

Fecr Yayınları

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 25,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 20,00 TL
Kazancınız: 5,00 TL
Kazanacağınız Puan: 40
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Türkiyeyi yakından ilgilendiren birçok uluslararası önemli sorun var. Bunlardan belki de en önemlisi Türk kamuoyunda açıkça tartışılamayan veya tek taraflı tartışılan özel mülkiyet hakkı ihlallerinin devletler hukuku açısından doğurduğu sonuçlardır. Yabancıların mülkiyet hakkı ile devletin kendi vatandaşının mülkiyet hakkının iki ayrı hukuksal kategori oluşturduğu açıktır. Bu çalışmada özel mülkiyet ikinci hususa odaklanarak irdelenmiştir.
Ermeni Tehciri konusunda anlaşılmaz suskun tutum sadece akademide değil yayıncılarda da dikkat çekicidir. Gerçekte bu eserin iki kitabı 2008 yılında daha geniş bir şekilde bağımsız bir çalışma olarak yayımlanmak istendi. Ancak herhalde ekonomik gerekçelerden olsa gerek bu girişimimiz sonuç getirmedi. Ben de Ermeni Tehcirine ilişkin metni ders kitabı formatına dönüştürerek ve önemli oranda kısaltarak bu kitaba ekledim. Böylece Ermeni Tehciri konusunda devletler hukuku açısından değerlendirmelerim daha geniş kitlelere ulaşmış oldu.
Almanyada Yahudilere tazminat ödenmesi uygulamaları bu baskıda daha da detaylandırılmıştır. Böylece bir devletin uluslararası düzeyde tazminat ödemeyi kabul etmesi halinde arkasından nasıl bir sürecin işleyeceği hususunda okuyucuları bilgilendirme amacı güdülmüştür.
Bu çalışma sadece hukuk fakültesi ve uluslararası hukuk dersi öğrencileri için değil aynı zamanda Türkiyenin uluslararası alanda karşı karşıya kaldığı sorunlar hakkında geniş bilgi sahibi olmak isteyenler için de ciddi bir başucu eseri özelliğine sahiptir. Bu bağlamda yeni baskının Türkçe öğretiye ve özellikle Almanca literatüre doğrudan erişemeyen araştırmacılara katkı sağlayacağını umuyorum.

İÇİNDEKİLER
-DEVLETLER HUKUKUNUN GELİŞİMİ VE SINIRLARI
-DEVLETLER HUKUKUNUN KAYNAKLARI
-DEVLETLER ARASI İLİŞKİLERİN TEMEL İLKELERİ
-ULUSLAR ARASI HUKUK KİŞİSİ OLARAK DEVLET
-DEVLETLER ARASI SORUNLARIN BARIŞÇI YOLARLA ÇÖZÜMLENMESİ
-DEVLETLER HUKUKUNDA HUKUKA AYKIRILIKLAR VE SOYKIRIMDAN SORUMLULUK
-DEVLETLER HUKUK AÇISINDAN ERMENİLERİN ZORUNLU İSKÂNI BAĞLAMINDA SÜRGÜN, ÖZEL MÜLKİYETİN KORUNMASI VE SOYKIRIMIN CEZALANDIRILMASI SÖZLEŞMESİNİN ZAMAN BAKIMINDAN UYGULANMASINA DAİR TEMEL SORUNLAR

Başa Dön