Yeni Üye |  Üye Girişi |  Sipariş Takibi |  Favorilerim |  Detaylı Arama |  Yardım |  Bize Ulaşın |  Şifremi Unuttum
     
Google+ FaceBook Twitter
 
 
Popup

adet sepetinize eklenmiştir.

Toplam Fiyat:
KitapBulan > Kitap > Erguvan Yayınevi > Çocuklar İçin Hz. Peygamber Ve Zamanı
Çocuklar İçin Hz. Peygamber Ve Zamanı
Künye
ISBN: 9789756335222
Yazar Adı: Tahir Olgun
Yayıncı: Erguvan Yayınevi
Dil: Türkçe
Cilt: Karton
En (cm): 16,5
Boy (cm): 23,5
Kağıt Cinsi: 1.Hamur
Sayfa Sayısı: 60
Baskı Sayısı: 1

Çocuklar İçin Hz. Peygamber Ve Zamanı

Erguvan Yayınevi

%20 İndirim
Adet:  


Etiket Fiyatı: 5,00 TL
Kitapbulan Fiyatı: 4,00 TL
Kazancınız: 1,00 TL
Kazanacağınız Puan: 8
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Tahirül-Mevlevi; Tahir OLGUNun Mesnevi ile olan ilişkisinden ve Mevlana hazretlerinin Mesnevisini en güzel bir şekilde şerh etmesinden dolayı kendisine verilmiş olan bir güzel lakaptır. Tahirül-Mevlevi 1877 yılında doğmuş, çeşitli okullarda Farsça, Arapça okutmuş, Darüşşafaka lisesinde 28 yıl, Kuleli Askeri lisesinde de uzun yıllar edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Son yıllarını da İstanbul Kütüphanelerinin düzenlenmesinde çalışarak geçirmiştir. Kültür hayatımızın unutulması mümkün olmayan seçkin simalarından biri de Tahir Olgundur. Öğrencileri tarafından çok sevilen, hoşsohbet, nüktedan, ikramı seven, iltifatı bol olan bir kişi olduğu için de etrafında hayranları eksik olmaz, evi de ziyaretçilerden geçilmezdi.1951 yılında İstanbulda vefat etmiştir.
Mesnevinin şerhinin dışında Müslümanlıkta İbadet Tarihi, Şeyh Şamilin Gazevatı, Matbuat Âlemindeki Hayatım, Edebiyat Lügatı gibi birçok eseri bulunmaktadır. Son eserleri hep edebiyat ve edebiyatın ünlüleri üzerine olmuştur.
Onun bu değişik alanlardaki eserleri arasında önemli bir eseri de Hz. Peygamberin Hayatına dairdir ki, üstad bu eserini hem yetişkinler için, hem de çok öz ve kısa olarak Çocuklar için ayrı ayrı kaleme almıştır.
Hz. Peygamber ve Zamanı, Peygamber Efendimizi en kısa ama hemen hemen bir çocuk için, bilinmesi gerekenleri en güzel şekilde anlatan bir Kitab olması bakımından çok önemlidir. Zaten kendisi de bunu kaleme alırken, zamanının bir nevi durumuna dikkat çekerek maksadını şu şekilde anlatmaktadır:
ÇOCUKLAR! Analarınızın, ninelerinizin kış geceleri mangal yahut soba kenarında veyahut ocak başında size tatlı tatlı anlattıkları masalları bilirsiniz. Bunların çoğu yalan ve uydurma şeylerdir. Masalların bir de gerçekleri vardır. Öylelerine tarih derler.
Bizim dinimizin, yani Müslümanlığın nasıl başladığını, ne türlü ilerlediğini, ne kadar büyük adamlar yetiştirdiğini öğreten tarihe de İslam Tarihi adını verirler.
Her Müslümanın İslam Tarihinden az da olsa bir şeyler bilmesi lazımdır. Onun için bu kitapta İslam Tarihinden bazı parçalar görecek, Hazret-i Peygamber Aleyhisselam ile zamanını kısaca öğrenecek, onları unutmamak üzere ezberleyeceksiniz.
Hz. Peygamber ve Zamanı, önemli ve yetkin bir kalem tarafından yazılmış olması sebebiyle, zihinsel olarak çocukların anlama ve kavramalarına en uygun bilgileri içeren bir Kitab olması bakımından, çocuklar için çok önemli ve faydalı bir eser olduğunu okuyan herkesin fark edeceği inancındayız.

Başa Dön